Kαρναβάλι των Μικρών: Χιλιάδες μικροί καρναβαλιστές στους δρόμους της Πάτρας
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2023/02/111-860x280.jpg)
Μετά από περισσότερες από δύο ώρες και με πολύ μεγάλη συμμετοχή (περίπου 15.000 άτομα), ολοκληρώθηκε το Καρναβάλι των μικρών στην Πάτρα.
Λίγο μετά τις 14: 00 το μεσημέρι της Κυριακής 19 Φεβρουαρίου, οι μικροί Καρναβαλιστές έφεραν σε πέρας την “αποστολή” τους, η οποία δεν ήταν άλλη από το να γεμίσουν τους δρόμους της πόλης με παιδικά χαμόγελα, χρώματα και περίτεχνες στολές. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι συμμετοχές έσπασαν κάθε προηγούμενο.
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2023/02/123-768x1024.jpg)