ΠΑΤΡΑ: Κατεδαφίστηκε το κτίριο της ντροπής στο λιμάνι
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2022/06/1655195043701-1-850x460-1-850x280.jpg)
Ξεκίνησε σήμερα το πρωί, από εργαζόμενους του Δήμου Πατρέων, η κατεδάφιση του παλαιού υπόστεγου που βρίσκεται στην αρχή του Μόλου της Αγίου Νικολάου, που αποτελούσε εστία μόλυνσης.
Σημειώνεται, ότι στο πλαίσιο ανάπλασης του Παραλιακού Μετώπου, δεν προβλέπεται η διατήρησή του και ο χώρος που καταλάμβανε θα είναι πλέον ελεύθερος, κοινόχρηστος για όλους.
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2022/06/1655195718639.webp)
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2022/06/1655195043732.webp)