Ο πρώτος γάμος γυναικών στο δημαρχείο της Πάτρας είναι γεγονός
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2024/06/ka-5-1-850x460-1-850x280.png)
Ο πρώτος γάμος μεταξύ ομόφυλου ζευγαριού θα τελεστεί σύντομα στο Δημαρχείο της Πάτρας. Ο Δήμαρχος ή κάποιος αντιδήμαρχος θα τελέσει τον γάμο.
Μάλιστα η αναγγελία δημοσιεύθηκε σήμερα σε εφημερίδα ενώ ο γάμος είναι μεταξύ δύο γυναικών. Όπως διαβάσαμε πρόκειται για την Φωτεινή- Μαργαρίτα και την Θεοδώρα κατοικούν στην Πάτρα και θα ενωθούν με τα δεσμά του γάμου. Να σημειώσουμε ότι ο πρώτος γάμος ομόφυλου ζευγαριού στον νομό έγινε στο Δήμο Ερυμάνθου ενώ το πάρτι που ακολούθησε έγινε στα Δεμένικα Πατρών.