“Εφυγε” στα 28 ο Παντελής Πολυδερόπουλος
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2023/12/413485735_1014979472893438_8632617081195392772_n-864x1024-1-860x280.jpg)
Σαν κεραυνός εν αιθρία έπεσε στην κοινωνία της Πάτρας η είδηση θανάτου ενός ακόμη νέου του Παντελή Πολυδερόπουλου σε ηλικία μόλις 28 ετών. Λίγες ώρες μετά τον θάνατο του Μένιου Νιφόρα, επίσης από ανακοπή σε ηλικία 35 ετών.
Ο Παντελής δούλευε ως μπάρμαν στο Bara επί της Ρήγα Φερραίου. Υπέστη ανακοπή ανήμερα των Χριστούγεννων ενώ χθες παραμονή δούλευε κανονικά. Ο θανατός του βύθισε στο πένθος την οικογενειά του, τους φίλους και τους συναδέλφους. Το κατάστημα σε ένδειξη πένθους δεν θα λειτουργήσει σήμερα. Ο Παντελής είναι ο αδελφός του ηθοποιού Νίκου Πολυδερόπουλου από το ΜΠρούσκο.