Δεύτερη ήττα στην Ευρώπη ο Προμηθέας, 85-81 από την Γκραν Κανάρια
![](https://epatra.gr/wp-content/uploads/2021/10/yiuobhdhhu61784573eec4c-785x280.jpg)
Για δεύτερο σερί παιχνίδι στο EuroCup, ο Προμηθέας κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια, έκανε σπουδαία εμφάνιση, αλλά ηττήθηκε. Αυτή τη φορά από την Γκραν Κανάρια (85-81) στο “Δημήτρης Τόφαλος” της Πάτρας.
Κάπως έτσι, πήγε στράφι η σπουδαία εμφάνιση του Νίκου Ρογκαβόπουλου, ο οποίος προσέφερε 21 πόντους (με 6/8 τρίποντα) στα 30’50” που χρησιμοποιήθηκε από τον Λούις Κασιμίρο.