Τε10232019

ΑνανέωσηΤρ, 22 Οκτ 2019 6pm

Αυτά είναι τα τελικά αποτελέσματα στην Αχαΐα σε "σταυρούς"

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα της "σταυροδοσίας" στα ψηφοδέλτια των κομμάτων στην Αχαΐα:

ΣΥΡΙΖΑ 40,27

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου 68.588

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου 17.369

ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου 12.457

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου* 10.760

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αγγελου 10.518

ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου 8.811

ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου 6.331

ΤΣΟΝΑΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Βασιλείου 6.188

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ- ΛΑΖΑΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΤΑ του Αγγελου 5.088

ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Χρήστου 4.435

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Νικολάου 4.048

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου 3.580

O κ. Παναγιωτόπουλος εκλέγεται εφόσον ο Αλέξης Τσίπρας δεν κρατήσει την έδρα στην Αχαΐα. 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 32,43

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου 55.235

ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Αντωνίου 16.523

ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη 16.290

ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη 14.873

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ* 11.605

ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Περικλή 11.322

ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη 10.804

ΓΙΑΝΝΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του Νικολάου 7.199

ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ του Ευάγγελου 6.523

ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ του Γερασίμου 5.530

ΤΑΠΕΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου 3.860

ΚΟΝΙΔΑΡΗ - ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Θωμά 3.410

Η κ. Αλεξοπούλου εκλέγεται αφού ο Κυριάκος Μητσοτάκης δεν θα κρατήσει την έδρα στην Αχαΐα.

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 8,91

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα 15.176

ΣΚΑΝΔΑΜΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του Μιχαήλ 3.929

ΣΟΛΩΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γρηγορίου 3.928

ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αχιλλέα 2.388

ΛΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του Ευαγγέλου 1.899

ΒΟΥΛΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου 1.760

ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία 1.689

ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου 1.644

ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Νικολάου 1.582

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Ιωάννη 1.282

ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου 1.185

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου 1.109

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 5,45

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου 4.489

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου 2.252

ΑΣΠΡΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη - Πανάγου 1.396

ΤΖΑΜΑΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΗ) του Βασιλείου 1.047

ΓΚΕΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του Διονυσίου 974

ΖΑΜΠΑΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του Σπυρίδωνος 904

ΜΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου 903

ΠΑΡΙΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Νικολάου 868

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Θεοδώρου 694

ΣΚΙΑΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Βασιλείου 655

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΙΑ) του Ιωάννη 636

ΖΑΡΝΑΒΑΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Φώτιου 586

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ 3,24

ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ 5.511

ΣΕΡΕΤΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Πασχάλη 1.344

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου 1.078

ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Βασιλείου 875

ΔΟΥΛΑΒΕΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Αθανασίου 695

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Νικολάου 549

ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου 529

ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Νικολάου 467

ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία 410

ΤΣΑΠΑΡΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Αλεξάνδρου 356

ΜέΡΑ25 3,14

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Ανδρέα 925

ΛΙΝΑΡΔΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ του Θεοδώρου 754

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΑΡΗΣ) του Παναγιώτη 700

ΜΕΓΑΡΗ ΕΥΑΝΘΙΑ του Γεωργίου 542

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου 530

ΠΕΤΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου 493

ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 493

ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Θεμιστοκλή 475

ΤΣΑΡΤΟΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου 386

ΜΑΓΔΑΛΗΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χαραλάμπους 338

ΜΟΥΣΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη 268

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 2,12

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ - ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου 1.369

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αναστασίου 913

ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Φιλίππου 600

ΖΑΓΚΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου 457

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Πέτρου 439

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Ιωάννη 328

ΣΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Φωτίου 289

ΚΑΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Βασιλείου 269

ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου 249

ΜΠΙΤΣΙΚΟΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Κωνσταντίνου 235

ΤΑΧΛΙΑΜΠΟΥΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Μιχαήλ 107

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 1,60

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου 2.717

ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗ ΝΑΤΑΛΙΑ του Θεοδώρου 822

ΣΟΦΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αγγελου 807

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 1,17

ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Συμεών 449

ΣΙΩΡΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Ευθυμίου 440

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αναστασίου 331

ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ του Στεφάνου 237

ΜΕΤΣΟΒΙΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Θεοφάνη 180

ΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου 126

ΜΑΡΙΝΕΣΚΟΥ ΛΑΟΥΡΕΝΤΣΙΑ του Ιωάννη 125

ΣΥΜΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικολάου 110

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου 93

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ 0,42

ΚΑΙΣΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου 238

Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ 0,39

ΣΙΟΒΑ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου 244

ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αθανασίου 238

ΞΗΡΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Φωτίου 187

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ 0,37

ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Παναγιώτη 109

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 95

ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΙΩΑΝΝΑ του Παναγιώτη 87

ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΙΑΣΩΝ του Θεοδώρου 77

ΧΑΪΝΤΑΡ ΑΧΜΑΝΤ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΕΜΕΡ του Χάελ 74

ΚΑΛΟΥΔΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γρηγορίου 68

ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Νικολάου 65

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Λεωνίδα 61

ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου 57

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Βασιλείου 41

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 0,26

ΛΕΦΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Γεωργίου 100

ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου 90

ΠΗΛΙΟΥ - ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δονάτου 82

ΒΡΕΤΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου 73

ΕΛΕΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θρασύβουλου 69

ΓΚΟΥΛΕΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου 54

ΚΑΝΤΖΑΡΗ ΖΑΦΕΙΡΩ του Χρήστου 50

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 0,08

ΒΑΓΕΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Βασιλείου 95

ΓΚΙΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου 56

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παναγιώτη 56

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Γεωργίου 54

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό) 0,06

ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Λεωνίδα 33

ΤΣΑΚΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Εμμανουήλ 22

ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου 22

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ - ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ 0,04

ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου 12

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 0,03

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου 14

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 0,01

ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αντωνίου.